За словами слідчих, способи проникнення в квартири практично не міняються. Потрапити всередину можна через вікно, розкривши замковий механізм або вибивши личинку замку і т.д.

А ось спланувати пограбування для злодія стало набагато простіше, та й методи спостереження за об'єктом вдосконалилися. Власники нерухомості досить часто самі залучають хуліганів в свою квартиру або будинок, друкуючи в соціальних мережах власні плани з приводу майбутньої поїздки. Співробітники правоохоронних органів попереджають, що такі дії можуть призвести до наслідками, адже подібна інформація стає відомою не тільки друзям, але і зловмисникам, які мріють про наживу.

Тому, якщо Ви вирішили виїхати з міста на час новорічних канікул, не поспішайте повідомляти про цю радісну подію в соціальних мережах. Тим самим Ви забезпечите власне житло від проникнення квартирних злодюжок. Також, не варто публікувати пости про покупку дорогої побутової техніки, предметів антикваріату. На форумах не потрібно викладати план квартири, розповідати про те, які двері коштують в житло і якими замками вони обладнані.

Кращий спосіб захистити квартиру від злодіїв - використовувати технічні засоби, такі, як:

відеоспостереження;
систему «Розумний будинок» з таймером, що імітує перебування людей в квартирі;
сейфові двері і решітки на вікна;
пристрою-сигналізації;
сигналізацію + договір з охоронним підприємством.
Проведемо легкий порівняльний аналіз кожного способу захисту.

відеоспостереження
Установка системи відеоспостереження може допомогти запобігти вчиненню злочинцем протиправних дій, вберегти майно від пожежі, потопу. Адже онлайн-доступ до камер дозволить своєчасно звернутися в поліцію або зв'язатися з сусідами, родичами. А для того щоб не стежити за ними постійно, досить налаштувати вбудовану функцію повідомлень (push на смартфон або на електронну пошту зі стоп-кадром події). Крім цього, камери відеоспостереження надають необхідну доказову базу. З їх допомогою можна визначити особистість грабіжника. Камери відеоспостереження можна вважати найнадійнішими технічними засобами захисту нерухомості. За п'ятибальною шкалою їм можна поставити п'ять балів. Та й можливість самостійної установки устаткування і відсутність абонентської плати робить їх затребуваними серед покупців. Вартість комплекту в середньому починається від 7 тис. Грн

Система «Розумний будинок»
Пристрій може програмуватися на певний час доби. Спеціальний таймер імітує присутність людей в будинку, наприклад, включаючи і вимикаючи освітлення. За ступенем надійності цієї системи можна поставити три бали за п'ятибальною шкалою. Найдешевший таймер буде коштувати близько 20 тис. Грн

Сигналізація + договір з охоронним підприємством
Поряд з відеоспостереженням, даний спосіб захисту будинку вважається найбільш дієвим і надійним - 5 балів за п'ятибальною шкалою. Вартість комплекту обладнання складає 6 тис. Грн. и більше. Сума абонентської плати і вартість монтажу та обслуговування обладнання буде залежати від розцінок охоронного підприємства.

Пристрої-сигналізації
У число систем захисту даного виду може входити апарат, що включає звуковий сигнал при зломі дверей і датчики, що посилають оповіщення господареві нерухомості на телефон. Вартість таких пристроїв становить від 5690 грн. За ступенем надійності і захисту від зловмисників пристрою-сигналізації можна поставити три бали за п'ятибальною шкалою.