Відеоспостереження для магазина: як зробити правильно
Установка відеоспостереження в магазині - доступний і дієвий спосіб убезпечити торгову точку, простежити за сумлінністю співробітників і збереженням асортименту. У статті ми розповімо, як вибрати і самостійно встановити відеоспостереження. Особливу увагу буде приділено видам камер і нюансам їх розміщення.


вибір обладнання
Оптимальний варіант для магазину - готова система відеоспостереження. Крім самого рекордера, в типовий набір входять камери (стандартні аналогові або цифрові), з'єднувальні шнури і кріпильні елементи, блоки живлення для записуючого пристрою і камер з перехідником, мишка для управління. Найчастіше в комплекті є жорсткий диск для запису, але його можна докупити і окремо. Устаткування підбирається під певну мету: чим ширше можливості техніки, тим вище її вартість.

вибір відеокамер


Ціна готового комплекту багато в чому залежить від виду камери. Розглянемо якими характеристиками володіють камери:

Тип. Виділяють цифрові і аналогові моделі. Перші відрізняються високою роздільною здатністю, що дозволяє масштабувати зображення без втрати якості картинки. Основним плюсом друге є більш низька вартість.
Дозвіл. Показник визначає чіткість зображення і розпізнавання об'єктів зйомки. Хорошим орієнтиром можуть служити максимальні значення: цифрові IP-камери - 3840х2160 пікселів, формати HD-SDI, AHD або CVI - 1920х1080 пікселів, аналогові моделі - 900-1000 ТВЛ.
Кут огляду. Залежить від фокусної відстані і розміру матриці. Стандартні камери охоронного відеоспостереження охоплюють діапазон в 20-90 градусів. У варіофокальний моделях можна регулювати кут огляду.
Ступінь захисту. Під цей параметр потрапляє клас волого і пилоізоляції, вид виконання, робоча температура. Характеристика визначає місце установки - вуличні моделі оснащуються герметичними металевими корпусами.
Чутливість. Характеристика показує мінімальний рівень освітленості, при якому камера передає якісне зображення. За нічне бачення відповідає інфрачервона підсвічування (ІК-підсвічування).
Спосіб управління. Стаціонарні камери направляються в певну сторону, поворотні PTZ камери можуть змінювати напрямок огляду в процесі роботи.
Різні зони магазину вимагають індивідуального підходу. При виборі камер можна керуватися наступними порадами:

У великих торгових залах і на вході в магазин при постійній наявності співробітника охорони біля монітора бажано використовувати поворотні PTZ моделі з оптичним трансфокатором. Якщо такого співробітника немає, то краще використовувати стаціонарні камери.
Для розширення зони охоплення рекомендується встановлювати купольні або стандартні камери, наприклад, на стелю, адже чим далі знаходиться камера від об'єкта зйомки, тим більшу площу вона бачить.
Якщо стеля в приміщенні занадто високий, але при цьому багато стелажів, можна винести точки відеоспостереження на кронштейни, закріпивши їх на стелажах.
Встановлені на касах камери повинні мати гарне дозвіл, щоб на зображенні можна було розглянути номінал банкнот. Якщо ви хочете оцінити рівень обслуговування, додатково можна підключити до системи мікрофон.
Для зон входу і виходу підійдуть недорогі камери з вузьконаправленим об'єктивом (кут огляду 20-40 градусів), який буде фіксувати особи людей.
Нарешті, одне з найголовніших правил при проектуванні відеоспостереження - одна задача - одна камера.
Для оперативного моніторингу доцільно закріпити за одним із співробітників охорони функцію спостереження за тим, що відбувається на камерах. Досвід показує, що його перебування в торговому залі в рази менш ефективно, адже за допомогою системи відеоспостереження охоронець одноразово має до 16 і більше «очей», може «зазирнути» за кут, перебувати одночасно «і тут, і там» і т.д .